Rosyjski dla firm wdarł się przebojem na listę najważniejszych języków korporacyjnych. Powoli rosną możliwości wykorzystania języka rosyjskiego w kontaktach biznesowych z naszymi wschodnimi sąsiadami. Znacznie szybciej zwiększyło się zapotrzebowanie na ten język w kontaktach z pracownikami z Ukrainy i Białorusi. Wymaga to szybkiego osiągnięcia poziomu komunikacyjnego w kontaktach biznesowych i pracowniczych.

Rodzaje kursów z języka rosyjskiego

• Język rosyjski ogólny – Kursy skupione na języku ogólnym opierają się na stabilnym rozwoju wszystkich sprawności językowych, które są niezbędne do skutecznej komunikacji w firmie. Są to czytanie, słuchanie, pisanie i mówienie, które mają fundament w postaci słownictwa i gramatyki.
  • Język rosyjski biznesowy – Język biznesowy opiera się słownictwie formalnym używanym w międzynarodowym środowisku pracy oraz powiązanych z nim formatach biznesowych. Obejmują one m.in. prezentacje, negocjacje, sprzedaż, obsługę klienta i pracę grupową. Opanowanie rosyjskiego języka biznesowego jest niezbędne w celu przejścia na poziom managerski w firmie zorientowanej na wschodnich kontrahentów.
  • Język rosyjski specjalistyczny – Skupia się na słownictwie związanym z wybranym obszarem zawodowym np. handlowym czy logistycznym. Język specjalistyczny jest rozwijany po osiągnięciu poziomu swobodnej komunikacji z języka ogólnego.
  • Język rosyjski konwersacyjny – Zajęcia konwersacyjne są prowadzone przez native speakerów. Ich celem jest zaawansowana i precyzyjna komunikacja. Osiąga się to przez rozbudowanie słownictwa oraz uzyskanie płynności językowej. Materiały używane na kursach konwersacyjnych są autentycznymi materiałami z mediów rosyjskich i internetu.

Rosyjski dla firm – zajęcia online z lektorem

Rosyjski dla firm jest często wybierany w wersji zajęć online prowadzonych przez lektora. Nauka języka online jest szczególnie chętnie wykorzystywana przez firmy wielooddziałowe, posiadające wiele jednostek rozrzuconych po Polsce i Europie. Drugą kategorią wykorzystującą ten rodzaj kursów są firmy, które postawiły na naukę języka rosyjskiego dla pracowników mobilnych.

• zajęcia online są prowadzone na żywo przez lektora.
  • mogą się odbywać w formie zajęć indywidualnych lub w niewielkiej grupie liczącej do 4 kursantów.
  • komunikacja z lektora ze słuchaczami odbywa się za pośrednictwem ekranu komputera lub laptopa.
  • lektor przy pomocy platformy WizIQ prowadzi konwersację ze słuchaczami, wprowadza interaktywne ćwiczenia i aktywnie moderuje aktywne wykorzystanie języka rosyjskiego podczas zajęć.