Włoski dla firm to naturalna decyzja. Włoska gospodarka słynie z designu, rozwiązań typu trend style i modowych. W Polsce od lat są obecne firmy włoskie, a polskie firmy współpracują z dostawcami i klientami z Włoch. Nauka języka włoskiego jest nastawiona w firmach na wejście na poziom komunikacyjny, co oznacza swobodną komunikację z klientami i współpracownikami włoskimi w środowisku biznesowym.

Rodzaje kursów z języka włoskiego

• Język włoski ogólny – kursy z języka ogólnego są oparte o stabilny rozwój i systematyczny postęp we wszystkich sprawności językowych. Obejmują one czytanie, słuchanie, pisanie i mówienie powiązane ze sobą regułami gramatycznymi. Dzięki skutecznej metodzie ILI uczestnicy kursów ogólnych zaczynają mówić po włosku od pierwszych zajęć i bardzo szybko przechodzą do etapu niezależnej, swobodnej komunikacji.
  • Język włoski biznesowy – po osiągnięciu poziomu komunikacyjnego z języka włoskiego kolejny naturalny krok to opanowanie języka w wersji biznesowej. Jego znajomość umożliwia pełnienie managerskich ról biznesowych we włoskojęzycznym środowisku pracy.
  • Język włoski specjalistyczny – kolejny etap języka włoskiego to nauka słownictwa i stylów językowych związanego z konkretną grupą zawodową lub branżą. W wypadku języka włoskiego jest to najczęściej obszar mody oraz architektury.
  • Język włoski konwersacyjny – konwersacje skupiają się na rozwoju spontanicznej komunikacji i rozbudowie słownictwa. Dlatego tez najczęściej są prowadzone przez native speakerów. Dobierają oni materiał do zajęć na podstawie potrzeb biznesowych słuchaczy i wykorzystując oryginalne artykuły, filmy i zasoby internetowe.

Włoski dla firm w wersji online

Włoski dla firm to również zajęcia online. Zajęcia online są coraz częściej wykorzystywane w firmach zgodnie z naturalnymi trendami XXI wieku: mobilnością, elastycznością i interakcyjnymi technologiami. Dodatkowe argumenty przemawiające mocno za tym rozwiązaniem to łatwość organizacji zajęć dla firm z rozproszoną strukturą i ograniczoną ilością sal szkoleniowych.

• do prowadzenia zajęć online służy platforma WizIQ, która jest specjalnie przygotowana do prowadzenia zajęć językowych.
  • zajęcia są prowadzone na żywo przez lektora, który komunikuje się ze słuchaczami za pośrednictwem ekranu.
  • nauka języka online może być prowadzona trybie jednoosobowym lub w małej grupie liczącej do 4 osób.
  • zajęcia są skupione na komunikacji z języka włoskiego i aktywnym wykorzystaniu języka przez słuchaczy.