Francuski dla firm to oczywisty wybór. W Polsce są licznie obecne francuskie firmy, a polskie firmy kooperują z francuskimi, belgijskimi oraz szwajcarskimi dostawcami i klientami. Język francuski w firmach ma konkretny cel: jak najszybsze przejście pracowników i managerów do naturalnej komunikacji. Jest warunek do efektywnej pracy w międzynarodowym środowisku.

Rodzaje kursów z języka francuskiego

• Język francuski ogólny – najczęściej są to kursy, które realizują długotrwałe programy rozwoju języka. Język jest rozwijany proporcjonalnie na wszystkich obszarach, które są potrzebne w firmie – są to czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Cel główny to jak najszybsze przejście kursantów do samodzielnego, komunikacyjnego poziomu. Duża uwaga jest przywiązywana do poprawności językowej, która jest wymogiem w firmowym środowisku francuskojęzycznym.
  • Język francuski biznesowy – ten rodzaj zajęć koncentruje się na słownictwie, zwrotach i narzędziach używanych podczas pracy korporacyjnej. Obejmuje język używany w trybie formalnym i nieformalnym oraz narzędzia językowe niezbędne w pracy z klientem czy współpracy zespołowej.
  • Język francuski specjalistyczny – jest to język powiązany z branżą i zawodem. Najczęściej wybierany to język handlowy oraz logistyczny. Język specjalistyczny jest rekomendowany po osiągnięciu poziomu komunikacyjnego z języka francuskiego.
  • Język francuski konwersacyjny – zajęcia konwersacyjne są prowadzone przez native speakerów. Ich celem jest rozbudowa słownictwa i swoboda w wypowiedziach i komunikacji. Zajęcia konwersacyjne opierają się na materiałach oryginalnych lub wewnętrznych materiałach firmy.

Francuski dla firm w wersji online

Francuski dla firm może mieć formę zajęć online. Zajęcia online są wykorzystywane w firmach, które mają wiele lokalizacji oraz pracowników rozproszonych w terenie. Ten tryb zajęć umożliwia łatwe tworzenie grup z osób pracujących w różnych miejscach i systematyczną naukę nawet w wypadku licznych wyjazdów służbowych.

• zajęcia online są prowadzone w trybie zajęć jednoosobowych lub w małej grupie, która może liczyć do 4 osób.
  • kursanci lektor widzą się, rozmawiają i prowadza interakcje na specjalnej platformie online WizIQ.
  • zajęcia są nastawione na aktywne użycie języka i komunikację.

Każde rozwiązanie z języka francuskiego przeznaczone dla firm dopasowujemy do potrzeb i możliwości naszych Klientów. Czy chcesz otrzymać najlepszą ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej firmy?