Niemiecki dla firm to jeden z najczęściej dokonywanych wyborów językowych – zaraz po języku angielskim. Nauka języka niemieckiego w korporacjach i instytucjach jest wycelowana w uzyskanie przez pracowników poziomu swobodnej komunikacji. Umożliwia to efektywną pracę i pełnienie ról biznesowych w środowisku niemieckojęzycznym.

Rodzaje kursów z języka niemieckiego

• Język niemiecki ogólny – jest zorganizowany w formie kursów rocznych i semestralnych, które dają równomierny i stały postęp we wszystkich obszarach języka. W ten sposób kursanci rozwijają wszystkie sprawności językowe, czyli mówienie, pisanie, czytanie i rozumienie ze słuchu powiązane przez gramatykę. Celem takiego kursu jest aktywne wykorzystanie języka podczas komunikacji w języku niemieckim.
  • Język niemiecki biznesowy – jest coraz częstszym wyborem dla pracowników i managerów. Język biznesowy jest wprowadzany po osiągnięciu rzez kursantów poziomu komunikacyjnego. Skupia się na formalnym i nieformalnym kodzie językowym używanym w międzynarodowej firmie oraz powiązanych z nim narzędziach: od nieformalnych notatek po oficjalne raporty.
  • Język niemiecki specjalistyczny – jest nauczany po osiągnięciu przez słuchaczy podstawowej swobody językowej. Skupia się na słownictwie i zwrotach charakterystycznych dla konkretnej branży i obszaru funkcjonalnego firmy.
  • Język niemiecki konwersacyjny – zajęcia w trybie konwersacyjnym są skoncentrowane na wzbogacaniu słownictwa i uzyskiwaniu łatwości wypowiedzi. Konwersacje są prowadzone na ogół przez native speakerów. Opierają się najczęściej na autentycznych materiałach niemieckojęzycznych w formie artykułów, filmów i social media.

Niemiecki w formule Blended Learning

Język niemiecki może być wprowadzony w nowoczesnym systemie Blended Learning. Jest to połączenie samodzielnej aktywności kursanta na platformie online z zajęciami prowadzonymi przez lektora:

• Zajęcia prowadzone przez lektora – na tych zajęciach kursanci aktywnie używają języka w sytuacjach komunikacyjnych stworzonych przez lektora. Symulują one rzeczywiste sytuacje, które spotkają kursantów w środowisku pracy.
  • Platforma online – podczas pracy na platformie kursanci samodzielnie konsolidują i utrwalają materiał, który został przez nich aktywnie użyty podczas zajęc z lektorem. Mogą to robić w dowolnym czasie i dopasowując tempo pracy do własnych możliwości.

Oba moduły Blended Learning są ze sobą połączone i synchronizują się. Korzyści dla firm z zastosowanie Blended Learning do nauki języka niemieckiego w firmie to:

• szybszy postęp językowy
  • dostosowanie tempa nauki do indywidualnych możliwości kursantów
  • mniejsze obciążenie sal szkoleniowych
  • efektywniejsze wykorzystanie budżetu szkoleniowego

Niemiecki dla firm online

Niemiecki dla firm ma coraz częściej nowoczesną formułę zajęć online z lektorem. Zajęcia online są chętnie wykorzystywane przez firmy, które mają rozproszoną strukturę i mobilnych pracowników.

• zajęcia online mogą być prowadzone w trybie indywidualnym lub w małej grupie liczące maksymalnie 4 osoby.
  • odbywają się na platformie WizIQ, która jest przeznaczona do prowadzenia zajęć językowych.
  • kursanci i lektor prowadza rozmowy i widzą się na ekranie komputera lub tabletu.
  • zajęcia nie różnią się od zajęć prowadzony w sali zajęciowej: są nastawione na komunikację i interakcję.