Certyfikaty językowe

Certyfikaty językowe

Certyfikaty językowe, czyli międzynarodowe egzaminy językowe sprawdzają w obiektywny sposób poziom języka obcego pracowników. Badają wszystkie sprawności językowe:  pisanie, mówienie, czytanie i słuchanie oraz gramatykę. Każda ze sprawności jest osobno oceniania, a ogólny wynik egzaminu jest pokazywany w skali CEFR.

 

Certyfikaty z jezyka ogólnego

   Certyfikaty z języka ogólnego

 • Certyfikaty z języka ogólnego proponowane przez International Language Institute w ramach kursów dla firm to:
  • z języka angielskiego są to popularne egzaminy Cambridge czyli First B2, Advanced C1 i Proficiency C2 oraz egzaminy TELC na poziomach od A2 do C1.
  • z pozostałych języków są to egzaminy TELC na poziomach od A2 do C1.
 • Jaką mają wartość dla firmy?
  • międzynarodowy egzamin językowy na zakończenie kursu językowego to mocny motywator dla uczestników szkoleń. Dodatkowa wartość dla pracowników to sam dokument certyfikacyjny, który jest ważnym argumentem na rynku pracy i w ramach wewnętrznych awansów.
  • zdanie egzaminu międzynarodowego na zakończenie kursu wymusza logiczną i uporządkowaną strukturę zajęć, która uwzględnia rozwój wszystkich sprawności językowych.
  • na wyższych poziomach zaawansowania egzaminy językowe ułatwiają przejście z poziomu komunikacji językowej na poziom precyzji językowej. Umożliwia to pełnienie wszystkich ról biznesowych w środowisku angielskojęzycznym.

 

Certyfikaty językowe są również w wersji biznesowej

   Certyfikaty z języka biznesowego

 • Certyfikaty z języka biznesowego, które są zintegrowane z kursami organizowanymi przez International Language Institute to:
  • z języka angielskiego egzaminy Cambridge czyli BEC Preliminary B1 , BEC Vantage B2 i BEC Higher C1 oraz egzaminy LCCI od poziomu B1 do poziomu C1. International Language Institute jest centrum egzaminacyjnym LCCI.
  • z języka niemieckiego egzamin ZDfdB na poziomie B1+ oraz PWD na poziomie C1
 • Jaką mają wartość dla firmy?
  • egzaminy biznesowe wymagają znajomości języka biznesu na wszystkich obszarach funkcjonalnych firmy. Daje to pracownikom dużą swobodę językową w poruszaniu po angielskojęzycznej firmie .
  • wymuszają znajomość kodów biznesowych – formalnych i nieformalnych – oraz powiązanych z nimi  narzędzi biznesowych jak raporty, prezentacje czy notatki memo.
  • zdanie egzaminu językowego na koniec kursu motywuje pracowników do systematycznej i długotrwałej pracy.

 

Certyfikaty jezykowe vs audyty językowe

   Certyfikaty językowe vs. audyty językowe

Od kilku lat na rynku jest dostępna kategoria certyfikatów językowych, czyli audytów językowych przygotowanych specjalnie dla firm i instytucji. Są one bardziej elastyczne, szybsze i łatwiejsze w prowadzeniu.

 

 Certyfikat językowyAudyt językowy
Termin egzaminuSesje egzaminacyjne są w jednym terminie dla wszystkich pracownikówEgzaminy są przeprowadzane w dowolnym terminie nawet dla pojedynczych pracowników
Sprawdzane sprawności językoweWszystkie sprawnościWszystkie sprawności, w niektórych audytach  Klient może wybrać, które sprawności chce sprawdzić zgodnie z potrzebami firmy
Czas trwania egzaminuOd 3 do 4,5 godzinyOd 50 minut do 2,2 godzin. W najdłuższych audytach  czas egzaminowania można rozłożyć na 5 dni
Forma egzaminuEgzamin pisemny oraz ustny prowadzony przez egzaminatorów (wyjątek to TOEFL online)Egzamin online
Czas oczekiwania na wynikiOk. 6 tygodniOd 5 minut do 72 godzin

 

Certyfikaty językowe wzmacniają motywację kursantów

Certyfikaty językowe zdawane na koniec kursu są dobrym motywatorem dla kursantów

 

Certyfikaty językowe kompleksowo sprawdzają poziom znajmości języka

Certyfikaty językowe sprawdzają wszystkie sprawności językowe pracowników

 

certyfikaty językowe mogą być w wersji ogólnej lub biznesowej

Kursy językowe dla firm mogą przygotowywać do certyfikatów ogólnych oraz biznesowych

 

Audyty językowe dla firm to alternatywa dla certyfikatów językowych

Alternatywą dla certyfikatów są audyty językowe dla firm, które są elastyczne i szybkie w przeprowadzeniu

 

Audyty językowe dla firm używają egzaminów online

Audyty językowe są przeprowadzane online z użyciem nowoczesnych technologi m.in przetwarzania mowy

Skontakuj się z nami
Chcesz poznać szczegółową ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb?

Nasze usługi

Kursy językowe

Kursy językowe – International Language Institute oferuje kursy: ze wszystkich języków świata, ogólne i biznesowe, specjalistyczne i branżowe.

Kursy online

Kursy online
Ponad 20 języków, w tym: japoński, polski dla cudzoziemnców, języki skandynawskie. Zajęcia na specjalnie przygotowanej platformie internetowej. Bezpośredni kontakt z lektorem podczas nauki online.

Audyt językowy

Audyt językowy dla firm
Oferujemy usługi z zakresu: audytu pisemnego, audytu ustnego w różnym zakresie językowym, audytu specjalistycznego „szytego na miarę” w ponad 20 językach.

Certyfikaty jezykowe

Certyfikaty i egzaminy językowe dla pracowników polskich i zagranicznych:
jesteśmy autoryzowanym centrum egzaminacyjnym Londyńskiej Izby Przemysłowo Handlowej (LCCI0. W swojej ofercie mamy również egzaminy z języka angielskiego ogólnego JETSET oraz egzaminy TELC.

Soft Skills Workshops

Szkolenia miękkie dla pracowników
Soft Skills Workshop to połączenie szkolenia z umiejętności miękkich z językiem angielskim używanym w międzynarodowym środowisku pracy.

Kursy intensywne

Kursy intensywne
Kursy intensywne gwarantują radykalny postęp językowy w bardzo krótkim czasie

Nasza unikalna metoda nauki

Zajęcia oferowane przez International Language Institute przygotowane są w oparciu o autorską metodę, którą przez lata wypracowaliśmy przy współpracy z klientami biznesowymi i indywidualnymi. Jest to nowoczesne rozwiązanie dydaktyczne, które czerpie zarówno z tradycyjnej metody komunikatywnej, jak i najnowszych osiągnięć w nauce języków obcych.

Nasi klienci o nas